Prawie co trzeci start-up w Polsce ma wśród założycieli kobietę. Tylko niewielka część z nich tworzy go w obszarze technologicznym czy naukowym. Dodatkowo co piąta studentka uczelni technicznej nie wie, czym jest start-up technologiczny. Te dane wskazują na to, że potencjał technologicznej przedsiębiorczości kobiet jest tylko w niewielkim stopniu zagospodarowany. Wsparcie pań związanych z tym obszarem to priorytet programu Girls go start-up! Academy, do którego aplikować można do 24 listopada. Inicjatorzy chcą tworzyć w Polsce Kobiecą Dolinę Krzemową.   – Kobiety mają problem z uwierzeniem w siebie, stoją z boku, obserwują, wykonują role mniej frontowe. Mężczyźni łatwiej idą do przodu. Poza...
Praca zdalna to wybór, którego dokonujemy z wielu powodów. Niektóre z nas muszą zajmować się rodziną lub nie wyobrażają sobie rozstania z najbliższymi na kilka miesięcy, by podjąć pracę z dala od miejsca zamieszkania. Inni zbyt dużo czasu spędzają w ruchu, by tracić dodatkowo czas na dojazdy do biura. Są też takie kobiety, które po prostu nie potrafią skoncentrować się w biurze i panująca w nim atmosfera jest dla nich tak rozpraszająca, że nie są w stanie praktycznie niczego zrobić. Trzeba jednak być ostrożnym, bo praca zdalna wbrew pozorom nie jest taka prosta. Istnieje wiele błędów często popełnianych przez osoby...
I. Konkurs na film krótkometrażowy (30 minut)   Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć: pakiet, w którego skład wchodzą: okładka (na której powinny znaleźć się: tytuł, autor, gatunek, logline), jednostronicowe streszczenie fabuły, prawidłowo sformatowany scenariusz (maksymalnie 30 stron).   Nagroda główna: 5 000 złotych.   Konkurs na scenariusz filmu krótkometrażowego jest jednoetapowy.   Adresy: Pakiet wraz z formularzem osobowym wypełnionym na przygotowanym przez Organizatorów szablonie należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście w czterech wydrukowanych egzemplarzach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 stycznia 2018, godz. 10:30 na adres: Warszawska Szkoła Filmowa ul. Generała Zajączka 7 01-518 Warszawa z dopiskiem: „Script Fiesta KONKURS” lub...
Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.     Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których...
Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA została Człowiekiem Corporate Governance 2017. To osoba, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce. Tytuł przyznano po raz trzeci w trakcie tegorocznego, siódmego już spotkania „Konferencji Rada Nadzorcza”, poświęconego praktycznym aspektom sprawowania kontroli i nadzoru właścicielskiego.   Konferencja Rada Nadzorcza to jedno z najistotniejszych wydarzeń w Polsce poświęcone tematyce rad nadzorczych. Miejsce spotkania przedstawicieli corporate governance, gdzie dokonuje się merytoryczna i rzeczowa wymiana doświadczeń oraz omówienie zagadnień i problemów związanych z nadzorem właścicielskim. Zwieńczeniem konferencji jest ceremonia przyznania wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance”.   W ubiegłym roku wyróżniono Wiesława...
Małe i mikrofirmy mogą ubiegać się o pożyczkę na korzystnych warunkach w Agencji Rozwoju Przemysłu. Wsparcie może opiewać na kwotę do 2 mln zł. Jako pierwsza skorzystała z tej opcji firma Ermax z Dąbrowy Górniczej. Choć produkt jest nowy, ARP zdążyło już udzielić kilku podobnych kredytów.     Dla kogo i na co pożyczka z ARP?   - Pożyczki na innowacje są przeznaczone dla każdego rodzaju firmy, także – co jest całkowitą nowością w ARP – dla małych i średnich przedsiębiorców. Nie interesuje nas, na co firma przeznaczy te pieniądze: może to być pożyczka obrotowa, pożyczka na linię produkcyjną, interesuje nas, aby firma...
Braster - system domowej profilaktyki raka piersi. Poprzez kontakt z gruczołem piersiowym odwzorowuje jej obraz termograficzny. Może wychwycić nawet 3 milimetrowe zmiany. W procesie interpretacji badania ważny jest udział lekarzy radiologów, którzy w razie wykrycia niepokojących zmian, przekazują pacjentce wskazówki dotyczące dalszego postępowania diagnostycznego.     Kobiety, które zachorowały na raka piersi często podkreślają, że w ich najbliższym otoczeniu rzadko poruszano temat badań profilaktycznych. Boimy się o tym rozmawiać, a strach blokuje impuls kontrolny, który bywa kluczowy w ratowaniu życia. Psychoonkolog Adrianna Sobol od lat tłumaczy Polkom, że dbanie o siebie ma status bezcennego nawyku, jest też przejawem troski o tych, których...

Filmy, kampanie, teksty, wykłady, warsztaty

Centrum Kreatywności Targowa,

ul. Targowa 56, Warszawa

 

3 - 23 listopada 2016

Wstęp wolny

 

W 2011 roku Szwecja podjęła decyzję o udostępnieniu zwykłym obywatelom jednego ze swoich oficjalnych kanałów PR na Twitterze. Co tydzień kolejny „zwykły Szwed” prowadzi profil @Sweden, gdzie podnosi ważne dla siebie kwestie. Nietypowa promocja kraju? A jednak profil śledzi już ponad sto tysięcy osób!

 

Niesztampowo do komunikacji podeszli także twórcy kampanii sieci sklepów spożywczych ICA. Dziś wiadomo już, że obsadzając w roli stażysty Jerry’ego aktora z zespołem Downa, zrobili dla osób niepełnosprawnych o wiele więcej niż liczni spece od kampanii społecznych. Seria reklam stała się niekwestionowanym hitem, a liczba ich wyświetleń tylko na kanale Youtube to prawie milion.

 

W 2014 roku Forsman & Bodenfors, szwedzka agencja realizująca reklamy dla Volvo Trucks, była chyba najbardziej utytułowaną agencją reklamową na świecie. Kampanie jej autorstwa dotarły do niespotykanej dotąd grupy docelowej, zyskując ogromną popularność w sieci. Jeden ze spotów obejrzało już 85 milionów osób na całym świecie!

 

Takie przykłady można by mnożyć. Czy kampanie realizowane niecałe tysiąc kilometrów stąd różnią się znacząco od tego, co tworzone jest na polskim rynku? Czy podejście Szwedów do kreacji reklam jest bardziej niestandardowe? A jeżeli tak, to czy bardziej efektywne? Jaka jest rola reklamy? Czy chodzi wyłącznie o to, żeby „sprzedać”? A może dzięki niej można powiedzieć COŚ WIĘCEJ? Czy taka reklama mogłaby poruszyć także polskiego odbiorcę?

 

Odpowiedzi na te pytania stara się udzielić wystawa Instytutu Szwedzkiego i Ambasady Szwecji „Więcej niż reklama - jak to robią Szwedzi”, która już 3 listopada zawita na warszawską Pragę.

 

Ekspozycję tworzą m.in. szwedzkie filmy reklamowe, w tym te zrealizowane przez laureata Złotej Palmy – Roya Anderssona, oraz przykładowe kampanie reklamowe.

 

Wystawa koncentruje się na realizacjach reklamowych z ostatnich trzech dekad i dzieli się na cztery bloki tematyczne:

  • informacja podmiotów publicznych i organizacji pozarządowych

  • reklama jako znak czasu

  • rola humoru w reklamie

  • marketing cyfrowy.

 

Zwiedzający będą mogli obejrzeć zarówno kampanie reklamowe podmiotów komercyjnych, jak i kampanie społeczne, stworzone dla organów administracji rządowej i organizacji pozarządowych.

 

- Wyróżnikiem szwedzkiej branży reklamowej jest to, że tamtejsze agencje skupiają się na instytucjach publicznych i organizacjach pozarządowych – mówi Sara Kristofersson, profesor University College of Arts, Crafts and Design ze Sztokholmu, kuratorka wystawy. - W związku z tym szwedzkie kampanie, także te komercyjne, często podejmują szeroką gamę tematów „społecznych”: od równouprawnienia płci i ochrony zdrowia po odpowiedzialność społeczną i bezpieczeństwo.

 

Rynek szwedzkiej reklamy – choć jest integralną częścią branży marketingowej w ujęciu globalnym - często odwołuje się też do specyficznych elementów lokalnych i narodowych osobliwości.

 

Prezentowana ekspozycja koncentruje się na reklamie, która przenosi jakość komunikacji na „wyższy poziom”, a poprzez kampanie zdolne do wywoływania zmian, współkształtuje role społeczne, aspiracje i wyobrażenia. Przykład? Reklama zlecona przez Barncancerfonden, organizację charytatywną wspierającą dzieci chore na raka, była prezentowana w sztokholmskim metrze. Jej autorzy w przewrotny sposób wykorzystali pewną reklamę szamponu, by sformułować zupełnie odmienne przesłanie.

 

Ekspozycja „Więcej niż reklama, czyli jak to robią Szwedzi” dostępna będzie dla zwiedzających od 3 do 23 listopada w godzinach od 10.00 – 21.00 w Centrum Kreatywności Targowa – nowym kompleksie na kulturalnej mapie Warszawy.

 

Wydarzeniu towarzyszyć będą także warsztaty kreatywne, które poprowadzi zespół szwedzko-polskich ekspertów z branży reklamowej.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 3 listopada o godzinie 18.00 w Centrum Kreatywności Targowa. Podczas inauguracji przemówienie wygłosi Sara Kristoffersson, kuratorka wystawy.

 

Wstęp na wernisaż, wystawę oraz wydarzenia towarzyszące jest wolny.

 

Organizatorzy

Ambasada Szwecji, Instytut Szwedzki

 

Partnerzy

Miasto Stołeczne Warszawa, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, Międzynarodowe Stowarzyszenie reklamy IAA.

 

Więcej informacji o wystawie:

www.swedenabroad.com/warszawa i www.facebook.com/AmbasadaSzwecji

 

motywacja, menedżer, firma
"Więcej niż reklama - jak to robią Szwedzi" Inspirująca wystawa w Warszawie

KARIERA KOBIETY

NOWOŚĆ!!!

50 LEKCJI  J. NIEMIECKIEGO

 

 

© 2016 Kariera Kobiety